Zlepšenie prostredia výstavbou workoutového ihriska

Dátum: 29 októbra, 2020

Názov predkladateľa: ZMRS Gymnázium Zoltána Kodálya s VJM

 

Názov projektu: Zlepšenie prostredia výstavbou workoutového ihriska

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Galanta, areál gymnázia

 

Stručná anotácia projektu: Pohyb je neoddeliteľnou súčasťou správneho vývoja detí a mládeže, a zdravého životného štýlu. V dnešnej digitálnej dobe sa však mládež hýbe čoraz menej a viac času trávi pri mobile, televízore a počítačoch. Zámerom projektu je podpora pohybových aktivít a ponuka pestrých športových aktivít výstavbou vonkajšieho Fitparku v areály Gymnázia Z.Kodálya v Galante.
Cieľom je dosiahnuť, aby cvičenie v modernom exteriérnom fitparku nebol iba módnym trendom, ale aby sa stal bežnou súčasťou ľudského života. Pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu a starostlivosť o svoje telo ovplyvňuje duševnú a sociálnu pohodu, posilňuje imunitu. A práve takéto prepojenie sa stáva elixírom nášho života. Je to zábava v kombinácii so športom, ktorú ocenia všetky generácie – v našom prípade predovšetkým deti, mládež, učitelia, rodičia, ktorí budú mať prístup k zariadeniam.

 

Popíšte svoj projekt: Cieľom projektu je výstavbou vonkajšieho Fitparku v areály Gymnázia Z.Kodálya v Galante podporiť pohybové aktivity mládeže a ponúknuť pestré športové aktivity, aktívne strávenie voľného času medzi a po vyučovacích hodinách.
Pohyb je jednou z prirodzených vlastností človeka a v akejkoľvek forme neodmysliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Výzor ľudského tela zodpovedá množstvu vykonaného pohybu, posilňuje srdce a pľúca, aktivizuje mozog a zlepšuje náladu. Priaznivo ovplyvňuje naše zdravie, estetiku nášho tela a pozitívne myslenie, ktoré je dôležité pre zvládnutie každého problému so šťastným výsledkom.
Do realizácie projektu budú zapojení rodičia detí navštevujúce gymnázium so skúsenosťami v oblasti stavebných a terénnych prác, a taktiež starší študenti školy. Ich úlohou bude úprava terénu, výkop a betónovanie jám na ukotvenie jednotlivých prvkov fitparku, pomoc pri vysadení a následnej údržby zelene a samotného fitparku.
Fitpark bude umiestnený pri plavárni a telocvičnou, ktoré navštevuje aj verejnosť, a bude prístupný nielen študentom a učiteľom nášho gymnázia, ale aj ich rodičom a návštevníkom týchto zariadení.
Zámerom je vytvoriť príjemné miesto na stretávanie viacerých generácií a podnietiť zábavné, pohybové aktivity, v spojení so športom.

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu: Do realizácie projektu budú zapojení členovia združenia, rodičia študentov gymnázia, a taktiež starší študenti a iní dobrovoľníci.Ich úlohou bude úprava terénu, výkop a betónovanie jám na ukotvenie jednotlivých prvkov fitparku, pomoc pri vysadení a následnej údržby zelene a samotného fitparku. Realizáciu projektu budeme propagovať na webovej stránke gymnázia, na sociálnych sieťach uverejníme krátky opis projektu zdôraznením finančnej podpory VÚC. Pri medializácii projektu plánujeme využiť aj pomoc novinárov miestnej a regionálnej tlače

 


Rozpočet - 5 300 eur Hodnotenie členov DF - 77/125 Poradie v okrese po hodnotení DF - Počet hlasov - Finálne umiestnenie v okrese -

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram