Umenie dobra/Prvá trnavská verejná obrazáreň

Dátum: 2 mája, 2019

Názov predkladateľa: Združenie umelcov BonArt

 

Názov projektu: Umenie Dobra / prva trnavská verejná obrazáreň.

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Trnavská fakultná nemocnica, Interná klinika (nová budova, 3 poschodie), uI. Andrea Žarnova 11, 917 75 mesto Trnava

 

Stručná anotácia projektu: Projekt Oksany Lukomskej Umenie Dobra zameraný na spoluprácu Združenia umelcov BonArt s Trnavskou fakultnou nemocnicou. Cieľ: spríjemniť, skultúrniť pobyt hospitalizovaných a návštevy nemocnice živým súčasným slovenským umením. Vízia: naplniť umeleckými originálmi prázdne verejné priestranstva mesta Trnavy a založiť prvú trnavskú verejnú obrazáreň.

 

Popíšte svoj projekt: Projekt Umenie Dobra / prvá trnavská verejná obrazáreň koncipovaný na realizáciu v priestoroch Internej kliniky Trnavskej fakultnej nemocnice. Cieľom projektu je spríjemniť, skultúrniť pobyt hospitalizovaných a návštevy nemocnice živým súčasným slovenským umením. Priblížiť umenie aj dlhodobo hospitalizovaným, starým, osamoteným.

 

Víziou projektu Umenie Dobra je priniesť vizuálne umenie na miesta, kde sa bežne nevyskytuje a prezentovať ho občanom, ktorí sa s nim často nestretávajú.

 

Zámerom ZU BonArt ako realizátora tohto projektu je snaha skultúrniť prostredie nemocničného zariadenia a poskytnúť hospitalizovaným priestor na emočné uvoľnenie, relax, a taktiež eliminovať pocit anonymity, neosobnosti a stratenosti.

 

Ďalším zámerom je poskytnúť výstavné priestory (budúcich) trnavských verejných obrazáreň na prezentáciu umeleckých diel výtvarníkov a fotografov zo Slovenska a zahraničia. Reálnym pozitívnym následkom projektu Umenie Dobra, že originály fotografických a výtvarných diel, budú natrvalo inštalované priamo na chodbách a v izbách pacientov Internej kliniky TFN.

 

Do projektu budú aktívne zapojene členy Združenia umelcov BonArt, žiaci detského výtvarného krúžku Rybička a amatérski umelci Trnavy a regiónu. Téma Umenia ako Daru alebo Dobra, nachádza pozitívne odozvy v trnavskej komunite milovníkov výtvarného prejavu.

 

V bodoch uveďte konkrétne výstupy z projektu:
a) Počet nemocničných izieb Internej kliniky TFN (+ jedáleň, chodba a 3 izby med. personálu) = 15.
b) Počet pacientov a návštevníkov Internej kliniky TFN = viac ako 2 000 za jeden kalendárny rok.
c) Počet autorských originálov od Združenia umelcov BonArt = 25.
d) Počet dobrovoľníkov podieľajúcich na projekte = v Trnave 20, v Brestovanoch 10.

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu:
- dobrovoľníci ZU BonArt budú podieľať na technickej a administratívnej úrovni.
- priateľa prispievajú zapojením sa do propagácie projektu a poskytnutím auto transportu a logistiky.
- novinári budú oslovene ne len v Trnave a v regióne Trnavskej župy ale aj v Bratislave.
- dlhodobými a nádejnými partnermi ZU BonArt sú občianske združenia Centrum pomoci pre rodinu a Trnavské materské centrum na Okružnej ulice.
Všetky komunikačne prostriedky ako - facebook, internet, telefón / Istagram, Viber... aktivisti zo členov ZU a podporovateľov združenia budú využite na maximum.

 


Rozpočet - 5 000 eur Hodnotenie členov DF - 88/150 Poradie v okrese po hodnotení DF - Počet hlasov - Finálne umiestnenie v okrese -

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram