Sladký piknik u Esterházyovcov

Dátum: 29 októbra, 2020

Názov predkladateľa: OZ Neogotický kaštieľ v Galante

 

Názov projektu: Sladký piknik u Esterházyovcov

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Mestský park pri Neogotickom kaštieli

 

Stručná anotácia projektu: Sladký piknik u Esterházyovcov vyláka návštevníkov na trávenie príjemných chvíľ v prostredí mestského parku, kde budú pre najmenších pripravené tvorivé dielne, kurz zdobenia medovníkov a tvorenia cukrových kvetov. Dospelí sa môžu zapojiť do súťaže so svojim obľúbeným zákuskom. V rámci projektu sa v parku osadia aj drevené vzdelávaco-hracie prvky (veža poznania, pexeso a dendrofón), ktoré budú môcť návštevníci využiť pri každej návšteve parku.

 

Popíšte svoj projekt: Cieľom pikniku je, aby sa ľudia stretli na výnimočnom mieste a trávili spolu príjemné chvíle. Tematickým piknikom spoznajú návštevníci históriu nášho mesta spätú s rodom Esterházy, ktorý formoval rozvoj nášho mesta takmer 400 rokov.

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu: Členovia združenia pomôžu realizačne, pripravia tvorivé dielne. Dobrovoľníci, žiaci z Gymnázia J. Matušku, pomôžu organizačne a budú dohliadať na tvorivé dielne. Dievčatá budú odeté v dobovom oblečení. Medovnikárka z okolia Galanty bude zabezpečovať zdobenie medovníkov a cukrárka Katka z Galanty bude s deťmi pripravovať figúrky z marcipánu.

 


Rozpočet - 5 500 eur Hodnotenie členov DF - 75/125 Poradie v okrese po hodnotení DF - Počet hlasov - Finálne umiestnenie v okrese -

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram