Putovný rozprávkový dvor

Dátum: 29 októbra, 2020

Názov predkladateľa: Kultúrny spolok - KUTTYOMFITTY - Kulturális Egyesület

 

Názov projektu: Putovný rozprávkový dvor

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Okoč

 

Stručná anotácia projektu: Ľudové rozprávky odjakživa boli súčasťou každodenného života. Dnešnej dobe, bohužiaľ naše deti už nemajú možnosť sa stretnúť s ľudovými rozprávkami. Obyčaje, ľudové tance a rozprávky v minulosti deti sa učili s prirodzeným spôsobom, od starších ľudí, počas spoločných zábavách, posedeních, prácach. Kočovný rozprávkový dvor bude zábavný a zároveň náučný. S hravým spôsobom bude učiť naše detí s pomocou ľudových rozprávoch na staré obyčaje a ľudové múdrosti našich starých rodičov.

 

 

Popíšte svoj projekt: Cieľom projektu je vytvoriť zábavno-náučný program pre detí a rodín s názvom Kočovný rozprávkový dvor a s hravým spôsobom naučiť naše detí s pomocou ľudových rozprávoch na ľudové obyčaje a ľudové múdrosti našich starých rodičov.

Do programu sme zakomponovali 3 časti.
1. Náučná rozprávková cesta - interaktývna jar, pri ktorom deti prejdú 7 zastávok. Pri každej zastávke musia zvládnuť jednoduchú hádanku alebo vylúštiť tajomstvo, zdolať draka, čertov a strigu. Po úspešnom zdola ní jednotlivých úloh deti dostanú malé darčeky (dukáty) s čím môžu dokázať, že zvládli jednotlivé úlohy.

2. 30 minútová interaktývna rozprávka podaných umelcov Tanečného-Bábkového Divadla Kuttyomfitty.
-Túto časť programu možno opakovať aj viackrát počas dňa, závislé od počtu návštevníkov.

3. Remeselný dvor - V remeselnom dvore deti môžu si urobiť vlastnoručne pomôcky (ako píšťalu, šabľu, fúzy, prilbu atď.

Druhá časť projektu je festival s názvom Rozprávkový dvor Kuttyomfitty, na ktorom budú vystupovať renomovaní umelci, bábkové divadlá, choďúňové divadlá atď. Popri vystúpení ch divadiel naši návštevníci by mohli vyskúšať a zahrať s Kočovným rozprávkovým dvorom.

Keď náš projekt uspeje, chceli by sme zakúpiť Skriňový prívesný vozík, v ktorom by sme nosili Kočovný rozprávkový dvor na jednotlivé miesta, slúžil by aj, ako skladový priestor a neposlednom rade bol by zakomponovaný do interaktývnej rozprávkovej cesty. Taktiež by sme chceli zaobstarať "Jednoduchú" Zvukovú techniku.

S kočovným rozprávkovým dvorom chceli by sme navštíviť materské a základné školy okresov Dunajská Streda a Galanta, ale máme ambície, aby sa náš projekt dostal aj na festivaly širokého okolia.

 

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu: Členovia zduženia sú tanečníci a umelci Tanečno-bábkového Divadlo Kuttyomfitty, alebo pedagógovia ktorí sa zaoberajú šírením a výukou bábkového umenia a s organizovaním remeselných krúžkov.

 

 

 


Rozpočet - 9 940 eur Hodnotenie členov DF - 93/125 Poradie v okrese po hodnotení DF - 3. Počet hlasov - 3.-6. Finálne umiestnenie v okrese - 3.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram