Pomôž zlepšiť podujatia v Senici

Dátum: 28 októbra, 2020

Názov predkladateľa: Senica 2.0

 

 

Názov projektu: Pomôž zlepšiť podujatia v Senici

 

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Podujatia sa konajú na rôznych miestach v meste (park, námestie, Kunovská priehrada, letisko). Workshopy a semináre budeme organizovať v budove DAV v metskom parku.

 


Stručná anotácia projektu:
My, dobrovoľníci, ktorí pomáhajú na podujatiach v meste, ako Senický týždeň dobrovoľníctva - Dobrovoľníci deťom, Senické senobranie, Letecký deň detí, Hráme sa a športujeme, Deň objatia (Hug Day), Športový deň vo Svetluške, Hecni sa, Challenge Day, chceme, aby úroveň podujatí stále stúpala. Z projektu zaobstaráme herné a športové pomôcky pre deti, stan a slnečníky na stanoviská pre dobrovoľníkov, tulivaky a pivné sety na tvorivé dielne. Zvýšime tým kvalitu podujatí nielen pre deti.

 

 

Popíšte svoj projekt: Cieľom projektu je zvýšenie materiálneho vybavenia združenia pre lepšiu organizáciu podujatí.
V meste Senica a konkrétne v našom o.z. Senica 2.0 máme veľa aktívnych mladých ľudí, dobrovoľníkov, ktorí si zaslúžia podporu. Obetujú svoj voľný čas a idú pomáhať na podujatia v meste, zbierajú odpadky, či organizujú vlastné podujatia. Naše združenie Senica 2.0 organizuje podujatia a akcie pre deti a mládež ako Športový deň vo Svetluške, Deň objatia (Hug Day), Venčenie psíkov z útulku a amatérsky adrenalínový pretek Hecni sa. Spoluorganizujeme či nezištne pomáhame na podujatiach ako Dobrovoľníci deťom, Senický týždeň dobrovoľníctva, Challenge Day, Hráme sa a športujeme, Letecký deň detí, Večer svietiacich dýň, Šarkaniáda, Martinské svetlonosenie alebo Vianočná dedina.

Budúci rok plánujeme mnoho nových podujatí ako charitatívny beh, semináre a workshopy pre mládež na rozvoj ich osobnosti, zručností a kritického myslenia v DAVe. Formou neformálneho vzdelávania dostanú nové možnosti sebarealizácie. Pripravíme konferenciu SeIn – Seed of inspiration na spôsob TEDx, kde 7 spíkrov namotivuje mladých, aby na sebe pracovali a robili niečo zmysluplné. Zapojíme sa do Ponožkovej výzvy. Obutím ponožiek rôznych farieb vyjadríme svoju podporu ľuďom s Downovým syndrómom. Pred Vianocami vyzbierame dievčenské oblečenie pre klientky Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých. Vstup na všetky podujatia, workshopy a semináre bude bezplatný.

Veríme, že týmto projektom zvýšime kvalitu podujatí, ale taktiež aj kvalitu a zázemie pre dobrovoľníkov. Chodia na podujatia a pomáhajú vo svojom voľnom čase a dobrovoľne. Preto chceme, aby pre nich boli vytvorené čo najkomfortnejšie podmienky, aké sme schopní zabezpečiť. Keďže tieto aktivity robíme a robiť budeme aj naďalej, projekt je z tohto pohľadu dlhodobý a zapoja sa do neho všetky vekové kategórie. Deti na podujatiach ako Dobrovoľníci deťom, Hráme sa a športujeme, Letecký deň detí. Mládež (stredoškoláci a vysokoškoláci) a ako dobrovoľníci, ale taktiež bude pre nich pripravené neformálne vzdelávanie formou workshopov a seminárov. Seniorov zapájame v rámci podujatia Deň objatia a Senický týždeň dobrovoľníctva, kedy im mladí a dobrovoľníci spríjemnia chvíle v ich zariadeniach či domovoch dôchodcov. Všetky podujatia budú prebiehať od februára do decembra 2021.

 

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu: Deti a rodiny s deťmi - účasť na podujatiach
Mládež - stredoškoláci a vysokoškoláci - účasť na podujatiach, pomoc s prípravou podujatí,
Dobrovoľníci - žiaci ZŠ a SŠ - príprava podujatí, koordinácia dobrovoľníkov, pomoc na stanoviskách, propagácia podujatí
Seniori - účasť na podujatiach organizovaných pre nich ako Juniori seniorom, Filmové večery pre seniorov
Iné organizácie - v meste máme veľa organizácií, ktoré na každom podujatí spolupracujú

 

 

 


Rozpočet - 5 000 eur Hodnotenie členov DF - 93/125 Poradie v okrese po hodnotení DF - 4. Počet hlasov - 1 045 Finálne umiestnenie v okrese - 4.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram