Pokračujeme v pohybe spoločne

Dátum: 29 októbra, 2020

Názov predkladateľa: Nagymegyeri Futóklub

 

Názov projektu: Pokračujeme v pohybe spoločne

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Veľký Meder

 

Stručná anotácia projektu: Náš minuloročný projekt "Začnime sa hýbať spoločne" rozpohyboval tisícky ľudí,treba v tom pokračovať. Takže dovoľte nám predstaviť náš nový projekt pod názvom "Pokračujeme v pohybe spoločne". Pretože spoločnými silami dokážeme viac. Pohyb však nemusí byť vždy len fyzická aktivita, môže to byť aj priblíženie sa k lepšiemu, zblíženie ľudí v komunite. Poď! Chyťme sa za ruky. Prejdime sa spolu po našom meste ruka v ruke a buďme hrdí. Hrdí na niečo, čo je naše. Možno všetko nebude dokonalé, bez chybičky krásy. Ale bude to naše spoločné dielo. Pridaj aj ty ruku k dielu a skrášlime naše mesto.

 

 

Popíšte svoj projekt: Aj tentoraz hrá dôležitú úlohu v našej činnosti šport- beh, ale ako hlavnú aktivitu sme si vytýčili niečo odovzdať nášmu okoliu, niečo trvácne, niečo o čo sa treba starať, čo nás spojí. V spolupráci s miestnym OZ Snitt - organizárori letného kina - by sme sa chceli zapojiť do premietania filmov pod holým nebom - filmy vždy s aktuálnou tematikou a samozrejme našou srdcovkou - šport a ochrana životného prostredia. Po premietaní prebieha aktívna debata na danú tému. Našim cieľom je usporiadať workshopy v miestnych letných táboroch, školách, škôlkach a odovzdať naše skúsenosti... Spolu tvorme naše mesto,spolu tvorme náš kraj,veďme našu budúcnosť k lepšiemu.

Minulý rok sme z víťazného projektu organizovali prvú bežeckú súťaž v našom mestečku. Nakoľko naša prvá súťaž mala dobrú odozvu,nás mesto požiadalo s pomocou organizácie ďalšieho behu. Na rok 2020 sme si stanovili ďalší cieľ - organizáciu charitatívneho behu. Samozrejme aj tento rok zorganizujeme 2.veľkomederský beh, ako podporu z projektu by sme však tentoraz chceli zakúpiť len cieľovú bránu, s logom participatívneho rozpočtu a bežeckého klubu.

Čo chceme odovzdať nášmu okoliu?
Spoločné príjemne strávené chvíle v letnom kine pri dobrom filme s pukancami a občerstvením, zaujímavou debatou. Ďalej odovzdaním skúseností vo forme zaujímavých workshopov o pohybe, zdravom životnom štýle a ochrane životného prostredia v letných táboroch, školách, CVČ, škôlkach...A samozrejme našim behom a našou bežeckou súťažou 🙂

Na detské ihriská by sme chceli osadiť farebné separačné odpadové koše a do parkov v meste a mestskej časti Ižop by sme chceli umiestniť búdky pre vtáčatá. V OZ SNITT vznikla tiež krásna myšlienka, ktorú by sme tiež radi naplnili, umiestnenie knižničnej "vitrínky" v miestnom parku. Kde dobrovoľníci uložia knižky pre širokú verejnosť.

 

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu: Spojenie viacerých občianskych združení, škôl, materských škôl, CVČ. Propagácia na internete, pomocou miestnej tlače, káblovej televízia, komunitnej facebookovej stránky, webovej stránky mesta Veľký Meder.

 

 


Rozpočet - 5 500 eur Hodnotenie členov DF - 78/125 Poradie v okrese po hodnotení DF - 6. Počet hlasov - 1 256 Finálne umiestnenie v okrese - 6.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram