Park pri kaplnke pod lipami v Čilistove II. etapa

Dátum: 29 októbra, 2020

Názov predkladateľa: Spolok Čilistov - Csölösztő társulat

 

Názov projektu: Park pri kaplnke pod lipami v Čilistove II. etapa

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Šamorín - Čilistov, Šamorínska ulica

 

Stručná anotácia projektu: II. etapa projektu Park pri kaplnke pod lipami v Čilistove má cieľ skrášliť a spríjemniť miesto, ktoré sme začali budovať v r. 2019 ako komunitnú a oddychovú zónu v Čilistove. Jej základy, ktoré vznikli vybudovaním altánku a miest na sedenie doplníme zeleňou a prvkami drobnej záhradnej architektúry tak, aby tu vzniklo skutočne malebné zátišie pre oddych,komunitné stretnutia a malé kultúrne podujatia pre všetkých návštevníkov Čilistova. Výnimočnosť projektu spočíva v tom, že vráti miestu v centre Čilistova jeho pôvodný účel - stretávanie a spoločné aktivity Čilistovčanov v jeho strede - v Parku pri kaplnke pod lipami v Čilistove, pri starej požiarnej zbrojnici.

 

Popíšte svoj projekt: Cieľom projektu je dokončenie zámeru vybudovať komunitné a oddychové miesto Park pri kaplnke pod lipami v Čilistove. V I. etape sme vybudovaním altánku, miest na sedenie a chodníčkov vytvorili základ komunitného centra. Realizátori - členovia Spolku Čilistov - Csölösztő társulat, členovia komunity Čilistova a ich priatelia sa s radosťou zapoja aj do II. etapy, aby dokončili estetizáciu parku výsadbou zelene, doplnením malých prvkov záhradnej architektúry a vymedzením areálu pomocou prvkov v jednotnom dizajne projektu. Realizátorov projektu spája a motivuje spoločný zámer - vytvoriť príjemné miesto pre spoločné aktivity Čilistovčanov, priateľov a návštevníkov Čilistova.

 

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu: Členovia Spolku Čilistov - Csölösztő társulat - organizačné práce, členovia komunity - projektová dokumentácia, realizácia výsadby zelene, redakciu mestských novín - články k realizácii, zdieľanie na facebooku - propagácia.

 


Rozpočet - 5 000 eur Hodnotenie členov DF - 70/125 Poradie v okrese po hodnotení DF - Počet hlasov - Finálne umiestnenie v okrese -

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram