Obnova domčeku na detskom ihrisku

Dátum: 29 októbra, 2020

Názov predkladateľa: Slavomír Ťupek

 

Názov projektu: Obnova domčeku na detskom ihrisku

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Detské ihrisko v obci Krakovany na Južnej ulici

 

Stručná anotácia projektu: Cieľom projektu je vymeniť prachovú podlahu domčeku za spevnenú a bezpečnú podlahu z gumových dlaždíc. Súčasťou projektu je aj obnova náteru samotného domčeku.

 

 

Popíšte svoj projekt: Detské ihrisko je väčšinu dňa v tieni vysokých stromov, a hneď vedľa ihriska preteká aj potok Holeška. Preto je ihrisko vyhľadávaným miestom pre rodičov detí nielen z Krakovian ale aj z okolitých obcí. Mnohí rodičia a deti sa spoznávajú práve na detskom ihrisku. Tí, ktorí sa už poznajú, rozprávajú sa o starostiach a radostiach pri výchove svojich detí. Spevnená plocha domčeku výrazne zlepší využitie domčeku. Deti sa prestanú obhadzovať prachom zo zeme a získajú krajší priestor na hranie. Domček bude oveľa viac využívaný ako doteraz a rodičia už nebudú vytriasať prach z oblečenia a vlasov detí. Obnovením náteru domčeka sa stane domček oveľa krajším.

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu: Projekt je výnimočný tým, že pri jeho realizácii sa stretnú rodičia detí a spoločnými silami zmenia nevľúdny domček na miesto hier ich detí. Rodičia sa lepšie spoznajú a vzniknú nové priateľstvá.

 

 

 


Rozpočet - 1 600 eur Hodnotenie členov DF - 56/125 Poradie v okrese po hodnotení DF - Počet hlasov - Finálne umiestnenie v okrese -

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram