Letné kino Gazárka

Dátum: 28 októbra, 2020

Názov predkladateľa: OZ Pištáčik

 

 

Názov projektu: Letné kino Gazárka

 

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Rekreačné stredisko Gazárka Šaštín-Stráže

 


Stručná anotácia projektu:
Náš projekt je výnimočný tým, že poskytuje kultúrne vyžitie veľkému počtu obyvateľov mesta Šaštín-Stráže a okolitých obcí. Fanúšikovia letného kina sa spolupodieľajú na výbere filmov v priamom hlasovaní cez sociálnu sieť. Dramaturgia je ladená "pohodovo" prevažne rodinnými filmami,komédiami a rozprávkami. Pre obyvateľov a návštevníkov sú to príjemne strávené letné večery pod holým nebom. Areál amfiteátru je bezbarierový.

 

 

Popíšte svoj projekt: Cieľom projektu je premietnuť aspoň- 5 filmov pod holým nebom v rozmedzí jún-august 2021. Projekt zmysluplne vypĺňa voľný čas detí a mládeže počas letných prázdnin. Aktívne vytvára väzby pri hlasovaní a výbere filmov. V kine panuje priateľská atmosféra, zbližujú sa generácie, keďže na filmy chodia rodičia s deťmi ale aj partie tínedžerov, dospelých ľudí aj ľudí mladých duchom. Do areálu amfiteátra sa vedia dostať ľudia s telesným hendikepom aj rodičia s kočíkom. Mali sme návštevníkov so spiacim bábätkom v kočíku. Projekt prispieva k rozvoju turistického ruchu v meste Šaštín – Stráže. Z predchádzajúcich ročníkov sú pozitívne ohlasy obyvateľov aj vedenia obce. Vítajú túto aktivitu. Už na jar sa dopytujú na túto letnú aktivitu.V sezóne 2019 sme mali spolu 5 premietaní a spolu 250 návštevníkov. V sezóne 2020 sa nám, vzhľadom na opatrenia v súvislosti so zamedzením šírenia korona vírusu, podarili iba 2 premietania. Radi by sme nadviazali na doterajšie ročníky a odľahčili rozpočet mesta. Aktuálne nemáme prísľub poskytnutia financií na zakúpenie licencií k filmom. Zároveň by sme chceli zakúpiť vlastné ozvučenie-reproduktori aby sme si ich nemuseli požičiavať od našich podporovateľov.

 

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu: Komunitu priamo zapájame formou hlasovania hlasovania cez facebookovú stránku Letné kino Gazárka. Fanúšikovia stránky zahlasujú za jeden film z troch ponúknutých a víťazný titul odpremietame.

 

 


Rozpočet - 1 500 eur Hodnotenie členov DF - 90/125 Poradie v okrese po hodnotení DF - 6. Počet hlasov - Finálne umiestnenie v okrese - 6.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram