Hodské ihrisko pre všetkých

Dátum: 29 októbra, 2020

Názov predkladateľa: Miestny kynogický klub Hody

 

Názov projektu: Hodské ihrisko pre všetkých

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Športové ihrisko v Galante-Hodoch

 

Stručná anotácia projektu: Cieľom projektu je zrevitalizovať ihrisko v pokojnej lokalite neďaleko Hodského hája, ktoré je otvorené všetkým – mamičkám sa deťmi, mládeži, športovcom, bežcom aj psíčkarom. Ihrisko na kraji Galanty navštevujú desiatky až stovky ľudí v rámci voľného času a podujatí, žiaľ je v dezolátnom stave a v rámci bezpečnosti je potrebné ho zrevitalizovať a zároveň ochrániť pred vandalmi.

 

Popíšte svoj projekt: Ihrisko v Hodoch je jedno z mála verejnosti otvorených miest, ktoré plní oddychovú aj športovú funkciu naprieč všetkými vrstvami obyvateľov. Je hojne využívané futbalistami, bežcami, rekreačnými športovcami, deťmi, mamičkami s ich ratolesťami a miestnym kynologickým klubom. Mesto Galanta prostredníctvom Správy športových zariadení trávnatú plochu pravidelne kosí, ihrisko však neprešlo žiadnou investíciou už roky. Hrdzavejúce zábradlie odpadáva a vytvára nebezpečné kovové hrany, šachty či žumpa majú prepadnuté poklopy, ochranná sieť za futbalovou bránou je deravá, cez rozpadnutú bránu ihriska sem po nociach chodí na autách mládež, alebo motoristi, ktorí si priamo na trávniku trénujú zručnosti. Bývalá volejbalová plocha dnes funguje ako parkovisko počas športových stretnutí. Chceme zrenovovať zábradlie a časť oplotenia, osadiť novú bránu, ktorá bude na noc zatvárateľná, pre deti postaviť stojany na bicykle, aby ich nemuseli nechávať ležať na trávniku. Okolo ihriska si nie je kde sadnúť, chceli by sme tam osadiť parkové lavičky. Ihrisko je možné revitalizovať aj po etapách, a neskôr napríklad vymeniť povrch na ploche určenej na volejbal, či kúpiť bezpečné kynologické prekážky, tie súčasné za ihriskom s obľubou využívajú aj deti, často žiaľ bez dohľadu rodičov, a mládež sa nim občas správa necitlivo.

Nás je v kynologickom klube takmer 40 členov, a máme desiatky ďalších spriaznených návštevníkov, tak veríme, že formou brigád a s pomocou aj futbalistov či aktívnych Hodanov ihrisko vylepšíme, aby sme ho mohli všetci bezpečne užívať aj ďalšie roky, a aby ihrisko mohlo ponúknuť verejnosti priestor na socializačné stretnutia, športové workshopy, futbalové zápasy, Šarkaniádu, kynologické súťaže, či podujatia pre deti alebo miestnych obyvateľov.

 

 

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu: Ohlásená akcia cez Fb kynologického klubu. Oznam o akcii na webstránke mesta Galanta. Zapojenie miestnych obyvateľov prostredníctvom susedských stretnutí.

 


Rozpočet - 4 880 eur Hodnotenie členov DF - 83/125 Poradie v okrese po hodnotení DF - Počet hlasov - Finálne umiestnenie v okrese -

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram