Dumanica - komunitný vedomostný kvíz

Dátum: 29 októbra, 2020

Názov predkladateľa: Katarína Ďurovková

 

Názov projektu: Dumanica - komunitný vedomostný kvíz

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Šamorín

 

Stručná anotácia projektu: Dumanica je vedomostný kvíz, v ktorom súťažia 3- až 4-členné tímy zo Šamorína a okolia. Ide o prvé podujatie podobného typu v tomto regióne. Okrem zábavy a vedomostí má kvíz tiež ambíciu budovať komunitu. Spájame ľudí, ktorí svoj čas trávia aktívne a radi sa učia nové veci. Takisto podporujeme miestnych výrobcov, nákupom lokálnych handmade výrobkov, ktoré slúžia ako ceny pre tri víťazné tímy. Dobrovoľné vstupné tímov na kvíz venujeme vždy vybranej miestnej rodine so zdravotne postihnutým dieťaťom či užitočnému lokálnemu projektu.

 

 

Popíšte svoj projekt: Našim cieľom je budovať komunitu nielen vyššie spomenutým, ale aj nákupom cien pre víťazné tímy od lokálnych výrobcov a takisto vytváraním spoločenstva ľudí, ktorí radi svoj čas trávia aktívne a radi sa učia nové veci. Sme 4 ženy, ktoré popri práci či materskej tento kvíz organizujú, pretože veríme, že svet nekončí za dverami našich domov a dobré veci treba prinášať aj do verejného života. Počas trvania projektu by sme zrealizovali 4 kvízy a zapojili tak do projektu 160 účastníkov kvízov a podporili 4 vybrané rodiny.

 

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu: Účastníci - na každom kvíze sa môže zúčastniť 40 ľudí (ak sa nám podarí zohnať iný priestor na realizovanie kvízu, počet by sa mohol zvýšiť. Možnosti v Šamoríne sú ale limitované. Kvíz sme organizovali aj v kultúrnom dome, tam nám nevyhovovalo sedenie. Neskôr sme oslovili tri podnik, ktoré ako jediné spĺňajú veľkosťou, rozmiestnením a technickým vybavením podmienky na konanie kvízu. Záujem mal len jeden podnik, kde aktuálne kvíz robíme. V lete vieme prípadne kvíz organizovať vonku)
Realizačný tím - 4 ženy, ktoré pripracujeme otázky, ceny, diplomy, a vymýšľame ako kvíz urobiť ešte lepšie
Predajcovia - na každý kvíz kupujeme ceny pre tri víťazné tímy, snažíme sa nakupovať od lokálnych výrobcov

 

 


Rozpočet - 1 310 eur Hodnotenie členov DF - 63/125 Poradie v okrese po hodnotení DF - Počet hlasov - Finálne umiestnenie v okrese -

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram