Cykloprístrešok pre našu školu a škôlku

Dátum: 29 októbra, 2020

Názov predkladateľa: ZMRS pri ZŠ s MŠ Veľká Mača

 

Názov projektu: Cykloprístrešok pre našu školu a škôlku

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Veľká Mača, areál ZŠ s MŠ

 

Stručná anotácia projektu: V areáli ZŠ vo Veľkej Mači, ktorý je spoločný pre MŠ a dve ZŠ, by sme chceli vybudovať prístrešok na bicykle na uloženie cca.50 bicyklov, aby tam mohli byť bezpečne uložené aj pri nepriaznivom počasí. Je to jednorázová investícia, ktorú budú obyvatelia dlhodobo využívať. Deti by to viedlo k zdravšiemu spôsobu života, zvyšovaniu fyzickej zdatnosti, k ochrane životného prostredia.
Vybudovaný prístrešok bude slúžiť aj pre verejnosť, nie len pre návštevníkov ZŠ a MŠ.

 

Popíšte svoj projekt: Veľká Mača je väčšia dedina, je ideálna pre cyklistickú dopravu: nič nie je ďaleko, do školy sa deti dostanú max. do 15 minút od ktoréhokoľvek kúta obce.
Napriek tomu, školáci si radi sadajú do áut svojich rodičov. Možno aj preto, že škola bohužiaľ nedisponuje vhodným priestorom na uskladnenie bicyklov počas vyučovania (viď. priložené foto). V pekný deň obyčajne napočítame do 50 bicyklov pred budovou.
Prístrešok pre bicykle bude slúžiť nie len žiakom, deťom a zamestnancom školy, ale aj verejnosti, nakoľko sa miesto realizácie nachádza v centre dediny, blízko pošty, kostola, obecného úradu, kaderníctva a ambulancie všeobecného a zubného lekára. Nikde v okolí sa nenachádza žiadny krytý prístrešok pre bicykle.
Pri realizácii projektu – vybudovaní cykloprístrešku - sa spoliehame na podporu komunity rodičov žiakov školy, ktorí už dokázali súdržnosť, ochotu a schopnosť pridať svoje k dielu.

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu: Pri realizácii projektu – vybudovaní cykloprístrešku - sa spoliehame na podporu komunity rodičov žiakov školy, ktorí už dokázali súdržnosť, ochotu a schopnosť pridať svoje k dielu. Projekt mienimi publikovať a medializovať prostredníctvom sociálnych sietí, plakátov, zapojením miestnej a regionálnej tlače. K získaniu čím viac podporovateľov v internetovom hlasovaní o projektoch samozrejme zapojíme žiakov a učiteľov školy so svojimi osobnými účtami na sociálnych médiách.

 


Rozpočet - 6 000 eur Hodnotenie členov DF - 71/125 Poradie v okrese po hodnotení DF - Počet hlasov - Finálne umiestnenie v okrese -

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram