BIKE ARÉNA ZLATNÍCKA DOLINA

Dátum: 21 apríla, 2019

Názov predkladateľa: BIKE ARÉNA ZLATNÍCKA DOLINA, občianske združenie

 

Názov projektu: BIKE ARÉNA ZLATNÍCKA DOLINA

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Rekreačná oblasť Zlatnícka dolina (Skalica)

 

Stručná anotácia projektu: BIKE ARÉNA ZLATNÍCKA DOLINA - zámerom projektu je oživenie turistického ruchu v rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina a vybudovanie priestorov pre športové voľnočasové aktivity. V roku 2019 by sme radi v rámci projektu: dobudovali vonkajšie fitness ihrisko /osadenie fitness strojov/, vybudovali dva nové cyklochodníky, označili novú 7km bežeckú trasu, otvorili info centrum a požičovňu elektrobicyklov.

 

Popíšte svoj projekt: V roku 2018 sme v rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina vybudovali a sprístupnili bezplatne pre verejnosť sieť cyklochodníkov o celkovej dĺžke 7,5 km. Vybudovali sme 140m detskú cyklo dráhu JUNIOR TRAIL a začali budovať priestor pre vonkajšie fitness ihrisko. Okrem toho sme označili 8km bežeckú trasu pre vyznávačov behu a nordic walkingu (kúpalisko - Kamenná búda - kúpalisko). Všetko v rámci projektu BIKE ARÉNA ZLATNÍCKA DOLINA. Cieľom nášho projektu je ponúknuť priestor verejnosti v rámci voľnočasových aktivít na športovanie, upevňovanie si zdravia pohybom v prírode. Zároveň by sme radi oživili turistický ruch v rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina a návštevníkom tejto lokality tak ponúkli služby a priestor na voľnočasové aktivity. V roku 2019 by sme chceli dobudovať priestory vonkajšieho fitness ihriska (osadenie fitness strojov), vybudovať dva nové cyklo chodníky v rámci XC okruhu a označiť novú 7km bežeckú trasu (kúpalisko - poľovnícka chata Krížnica - kúpalisko). Dať do prevádzky horskú chatu HERTLSPORT so službami (požičovňa elektrobicyklov, bufet, infocentrum).

Okrem toho v roku 2019 organizujeme v rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina tri prestížne medzinárodné športové podujatia:
11.5.2019 KRÁĽ ZÁHORIA MTB MARATÓN pretek na horských bicykloch pre širokú verejnosť 50km, 25km.
25.5.2019 XCO ZLATNÍCKA DOLINA slovenský pohár na horských bicykloch v olympijskej disciplíne XCO,
12-14.7.2019 EXTREM CROSS FESTIVAL /piatok-Kompava Beh Zdravia, sobota-Kros triatlon-Slovenský pohár, nedeľa-Kros triatlon-pretek. štafiet JA-TY-ON/.

Výnimočnosť nášho projektu spočíva v tom, že by sme radi prepojili aktívny pohyb občanov s prírodou. Rozhýbali všetky vekové kategórie nielen v rámci Skalice a okolia a ponúkli návštevníkom Skalice rekreačnú oblasť Zlatnícka dolina ako miesto pre relax, oddych a aktívny pohyb. Finančné prostriedky by bolo použité na zakúpenie posilňovacích strojov k vonkajšiemu fitness ihrisku (cc.5 kusov), upravenie povrchu vonkajšieho ihriska (kamienkový drť), spevnenie svahu vonkajšieho fitness ihriska kamenmi), materiál na upevnenie fitness strojov. Týmto projektom by sme radi oživili turistický ruch v rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina, dali priestor širokej verejnosti a návštevníkom rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina na športové vyžitie sa, upevňovanie si zdravia pohybom a športovaním v prírode. Zároveň podporili rozvoj turistického ruchu v rámci Trnavského samosprávneho kraja.

 

V bodoch uveďte konkrétne výstupy z projektu:
v rámci detskej cyklo dráhy a vonkajšieho fitness ihriska budú osadené informačné tabule a lavičky na sedenie
skvalitnenie cykloturistiky v rámci cyklo chodníkov - trailov
v rámci organizácie pretekov v Zlatníckej doline propagácia Západného Slovenska a lokality Záhoria.
do projektu je v súčasnosti zapojených cc.20 dobrovoľníkov (ostatným sú dvere otvorené 🙂 )

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu.:
komunikácia na facebooku
pomocou web stránok projektu https://www.bikearenazlatnickadolina.eu/
propagáciou počas pretekov, ktoré organizujeme v lokalite Zlatnícka dolina

 

 


Rozpočet - Hodnotenie členov DF - Poradie v okrese po hodnotení DF - 2. Počet hlasov - 5./6. Finálne umiestnenie v okrese - 2.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram