Predstavenie pilotného projektu participatívneho rozpočtu TTSK

Dátum: 8 novembra, 2018

Začiatkom novembra roku 2018 predstavil na tlačovej konferencii župan Jozef Viskupič spolu s podpredsedom Marekom Neštickým, riaditeľom odboru analýz a organizačných činností Viktorom Marošim a zástupcom občianskeho združenia Utopia Jozefom Veselovským základné myšlienky pilotného ročníka Participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja. Jeho zámerom je poskytnutie možnosti podieľať sa na rozhodovaní kraja, a to nielen raz za 4 roky formou volieb, a tiež zapojenie obyvateľov do procesov riadenia kraja. Majú tak možnosť zoznámiť sa s chodom úradu, s limitmi a fungovaním vzťahu úradník – občan.

To, aké boli prvotné plány priebehu procesu, aká suma sa plánovala vyčleniť a podľa akých kritérií, kto bude mať možnosť zapojiť sa do projektu, odlišnosť participatívneho rozpočtu oproti klasickým grantovým schémam a mnoho iných odpovedí nájdete v obrazovom zázname tlačovej konferencie.

 

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram