Pokračujeme v procese Participatívneho rozpočtu TTSK - 2. kolo verejných stretnutí je úspešne za nami

Dátum: 30 septembra, 2020

Pred niekoľkými mesiacmi sme Vás informovali o rozhodnutí župana TTSK – Jozefa Viskupiča o zmene PR TTSK pre ročník 2020, konkrétne o vytvorení nového, dvojročného modelu Participatívneho rozpočtu TTSK pre ročník 2020/2021.

 

V súvislosti s hore uvedeným bolo nutné aktualizovať dokumenty – Výzvu a Zásady PR TTSK pre ročník 2020, ako aj harmonogram PR, podľa ktorého sme 16. septembra spolu s občianskym združením Utopia nabehli na ďalšiu fázu prípravnej časti PR TTSK, a to zorganizovaním druhého kola verejných stretnutí.

 

Verejné stretnutie Skalica

 

Vzhľadom na epidemiologickú situáciu sme sa začiatkom mesiaca september rozhodli umožniť všetkým predkladateľkám a predkladateľom projektov pre druhý ročník Participatívneho rozpočtu Trnavskej župy zahlasovať o tom, aký spôsob konania 2. kola verejných stretnutí (prezentácia projektov) preferujú. Predkladatelia a predkladateľky mohli do 6. septembra zahlasovať za jednu z troch možností, a to:
1. Verejné stretnutie

Verejné stretnutie Piešťany

2. Online forma - videokonferencia
3. Online forma - písomná spätná väzba k projektu

 

 

Na základe výsledkov hlasovania všetkých predkladateľov sme sa verejne stretli s občanmi a občiankami z okresu Skalica (16.9.), Piešťany (21.9.), Hlohovec (23.9.) a Dunajská Streda (29.9.), kedy nám odprezentovali svoje nápady, ako zlepšiť svoje okolie a život občanov a komunít v našom kraji. Predkladatelia a predkladateľky z okresu Senica, Trnava a Galanta sa rozhodli pre zaslanie písomnej spätnej väzby k projektu.

 

Verejné stretnutie Hlohovec 

 

Veľmi nás teší Váš záujem o realizáciu občianskych i komunitných projektov aj napriek aktuálnej neľahkej situácii. Všetkým zúčastneným na verejných stretnutiach v rámci 2. kola patrí veľká vďaka.

Verejné stretnutie Dunajská Streda

#spolutvorimekraj
#zvladnemeto
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram