Spustili sme 5. ročník participatívneho rozpočtu Participatívneho rozpočtu

Trnavský samosprávny kraj dáva aj v tomto roku možnosť aktívne rozhodovať prostredníctvom participatívneho rozpočtu o časti verejných financií.

ČASOVÁ OS

Kde sa momentálne nachádzame?

Pozrite sa ako bude prebiehať najbližší ročník participatívneho rozpočtu.

Výzvy a zásady

2.11.2023

Vyhlásenie a zverejnenie výzvy a zásad - znenie výzvy a zásad nájdeš TU.

Raňajky s koordinátorom

6.11.2023
Máš nápad na zlepšenie svojho okolia? Chceš organizovať nejaké podujatie, podporiť komunitu vo svojom okolí či v meste alebo obci? A nevieš ako na to? Pripoj sa na verejné online stretnutie, kde Ti povieme o participatívnom rozpočte. Preberieme, ako vyzerá celý proces a čo nás čaká.

Verejné stretnutie „Povedzme si“

07.11.2023 – 24.11.2023
Budúci predkladatelia (aj Ty) môžu prediskutovať svoje nápady a návrhy, informovať sa o oprávnených nákladoch svojich návrhov, či získať pomoc pri písaní svojho projektu pred jeho podaním. Inšpiruj sa, či pospájaj svoje nápady s inými.

Verejné stretnutie „Sedí mi to?“

10.10.2022 – 18.10.2022
Upresníme si projekty, oprávnené nároky na projekty a to, či sú dobre napísané. A ak to nestihneš vo svojom meste, nič sa neboj. „SEDÍ MI TO?“ sa uskutoční vo viacerých okresných mestách TTSK.

Stanovenie kritérií

27.11.2023
Kritéria na rozhodovanie stanovuje komisia (deliberatívne fórum), tá je zložená z piatich členov. A kto teda? Jeden poslanec zastupiteľstva TTSK z vybraného okresu, jeden pracovník z Úradu TTSK, a traja zástupcovia občianskej spoločnosti.

Podávanie NÁVRHOV projektov

do 30.11.2023

Ako predkladateľ predložíš svoj návrh prostredníctvom elektronického formulára na podávanie projektov participatívneho rozpočtu TTSK dostupného TU.

Prezentácia a hodnotenie projektov

22.01.2024 – 31.01.2024
Spolu s inými predkladateľmi zapojených projektov budeš pozvaný na prezentáciu svojho projektu pred komisiou (viac informácií v časti rozhodovanie). Nezabudni! Stretnutia sa môže zúčastniť aj široká verejnosť a dozvedieť sa, aké nápady sa v tomto ročníku predkladajú. Buď pripravený na otázky! Súčasne tu prebehne aj časť rozhodovania – deliberácia.

Rozhodovanie

02.02.2024 – 18.02.2024
Rozhodovanie
Konečne je to tu! Rozhodovanie o projektoch sa skladá z dvoch častí:
1. deliberácie (váha 50%):
a) vytvorenie kritérií, na základe ktorých budú deliberatívne fóra hodnotiť jednotlivé projekty;
b) hodnotenie projektov na základe stanovených kritérií;
Deliberácia sa uskutoční počas prezentácie projektov.
2. online hlasovania (váha 50%).

Zverejnenie výsledkov

do 19.0.2024
Po ukončení hlasovania sa zrátajú všetky platné hlasy. elektronického online hlasovania. Tie sa pripočítajú k deliberačnému hlasovaniu. Takto spojené hlasovanie stanoví výsledné poradie podporených projektov v rámci jednotlivých okresov. Výsledky hlasovania o projektoch budú zverejnené na webovej stránke Participáku a TTSK 16.1.2023 TU.

Realizácia

01.03.2024 – 22.11.2024

Hurá, ide sa! Víťazné projekty finančne podporíme zo zdrojov participatívneho rozpočtu TTSK. Úspešní predkladatelia (dúfame, že aj Ty) realizujú svoje projekty v úzkej súčinnosti s pracovníkmi TTSK. Projekt môžeš realizovať v termíne od 01.02.2023 do 24.11.2023.
Pozri si už zrealizované projekty pre inšpiráciu TU.

Spustenie nového ročníka

02.11.2023

Hurá, ide sa! Víťazné projekty finančne podporíme zo zdrojov participatívneho rozpočtu TTSK. Úspešní predkladatelia (dúfame, že aj Ty) realizujú svoje projekty v úzkej súčinnosti s pracovníkmi TTSK. Projekt môžeš realizovať v termíne od 01.02.2023 do 24.11.2023.
Pozri si už zrealizované projekty pre inšpiráciu TU.

Priebežné vyúčtovanie

do 06.12.2024
Priebežne vyúčtujeme úrpjekty počas ročníka Participáku 30 dní po realizácii projektu.
Všetky projekty musia byť vyúčtované najneskôr do 05.12.2023.

Evaluácia

31.01.2024
Porozprávajme sa o Tvojej skúsenosti s Participákom. „Od A po Z“ realizácie projektu a celým procesom, aby sme mohli nastaviť lepšie fungovanie ďalšieho ročníka. Na roztavenie ľadov a rozviazanie jazyka si dáme vianočný čaj či kávu pod jedličkou 15.12. 2023. Tešíme sa na Teba!

Najnovšie aktuality

Oddnes sa venujeme vašim návrhom projektov
Včera 30.11. bol posledný deň, kedy ste mohli zaregistrovať vaše návrhy projektov do piateho ročníka nášho participatívneho rozpočtu. Potešilo nás, že tento rok...
Kritéria pre 5. ročník sú schválené
Po takmer 2hodinovej diskusii sa členovia deliberatívneho fóra, ktorú tvorili zástupcovia občianskej spoločnosti, zamestnanci úradu a poslanci TTSK zhodli na tý...
IDEME ZA VAMI DO DESIATICH MIEST NÁŠHO KRAJA
Tak ako po minulé roky, ani tento ročník participatívneho rozpočtu nebude výnimkou v súvislosti s verejnými stretnutiami. Keďže projekty je potrebné odoslať do ...
Online informačné stretnutie s koordinátorom
Nezabudnite si poznačiť do kalendára dátum 6. november, pretože práve vtedy sa uskutoční úvodné online stretnutie koordinátora so záujemcami o financie z partic...
POĎ PARTICIPOVAŤ SO ŽUPOU, PRIDAJ SA K NÁM
Hľadáme zanieteného človeka v oblasti participácie na správe vecí verejných, ktorý vie jednoducho a efektívne vysvetliť verejnosti fungovanie participatívneho r...
Zobraziť všetky články
magic-wandcloud-uploadcogstarflaguserstagmapbubblechart-barsdinnermustachecrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram