Kolotoč na detskom ihrisku

Meno predkladateľa: Slavomír Ťupek

 

Názov projektu: Kolotoč na detskom ihrisku

 

Popíšte lokalitu, kde projekt bude realizovaný: Detské ihrisko v obci Krakovany na Južnej ulici

 

Stručná anotácia projektu: Detské ihrisko v našej obci je výnimočným miestom v tieni vysokých stromov. Miestom, kde sa mnohé deti a ich rodičia navzájom spoznávajú. Mnohé priateľstvá medzi ľuďmi vznikajú práve vďaka detskému ihrisku. Ihrisko spája ľudí, ktorí sa predtým vôbec nepoznali. Nový kolotoč zvýši záujem o detské ihrisko a privedie ďalšie deti s ich rodičmi na ihrisko.
Vzniknú nové priateľstvá na dlhé roky.

 

Popíšte svoj projekt: Detské ihrisko je skoro celý deň v tieni vysokých stromov, a hneď vedľa ihriska preteká aj potok Holeška. Preto je ihrisko vyhľadávaným miestom pre rodičov detí aj počas teplých letných dní. Mnohí rodičia a deti sa spoznávajú práve na detskom ihrisku. Tí, ktorí sa už poznajú, sa rozprávajú o starostiach a radostiach pri výchove svojich detí. Vymieňajú si informácie o deťoch a o živote v obci. Súčasný kolotoč je na detskom ihrisku od jeho vzniku. Čo je už niekoľko desiatok rokov. Na súčasnom kolotoči sedia niektoré deti chrbtom k stredu. Počas otáčania kolotoča sa snažia deti vystúpiť a zoskočiť z neho. Na novom kolotoči sedia deti čelom k stredu a nedá sa z neho ľahko vystúpiť. Väčšie deti môžu na ňom aj stáť a môžu s ním aj otáčať.

 

Nový kolotoč privedie na detské ihrisko rodičov s deťmi, ktoré ho ešte nenavštívili. A keďže kolotoč bude bezpečnejší, rodičia sa budú cítiť bezpečnejšie a uvoľnenejšie. Nový kolotoč môže slúžiť menším deťom a starý kolotoč môže zostať pre väčšie deti.

 

V bodoch uveďte konkrétne výstupy z projektu:
Zvýšenie bezpečnosti detí na detskom ihrisku – 20 najmenších detí môže bezpečne používať kolotoč.
Zvýšenie záujmu o detské ihrisko – ďalších 10 detí, ktoré prídu na detské ihrisko spolu so svojimi rodičmi a starými rodičmi.

 

Zapojenie komunity do realizácie projektu:
Oslovenie rodičov a starých rodičov z obce priamo na detskom ihrisku pre určenie vhodného miesta pre nový kolotoč.

 

Rozpočet:

3 027 eur

Hodnotenie členov DF:

92/150

Poradie po hodnotení:

11.

Počet hlasov:

570

Finálne umiestnenie v okrese:

7.

Okres:

Date:

Support develop by Greativity.sk